Broušení

Broušení

Naše firma provádí broušení bruslí v Brně a Kuřimi na profesionálních stroji firmy BLADEMASTER & PROSHARP. Brousíme jakékoli brusle,brusle hokejové, brankářské, dětské i krasobrusle.

O broušení bruslí se u nás stará Tým Servis – tým, který má dlouholeté zkušenosti s broušenim a získané vědomosti doložené certifikátem jedné z nejlepších firem světa v tomto oboru, firmy BLADEMASTER.

Jako jedni z mála v České republice brousíme brusle metodou BFD, díky které jsou nože podstatně rychlejší a hráč může dělat ostřejší oblouky.

Metoda BFD (Flat Bottom) je nový revoluční způsob broušení bruslí. Při broušení se tvoří nový tvar spodní části nože, v průřezu to vypadá tak, že nůž není uprostřed broušený do kulatého žlábku, ale do hranatého zlomu.

Místo klasické brusky s jedním kotoučem se používají dva: první běžný a druhý menší diamantový, který poté dolaďuje tvar žlábku.

„Brusle se tolik neboří do ledu. Spočítali jsme, že rozdíl proti klasické metodě je až 70 %. Hráči mohou jezdit rychleji a dělat prudší oblouky.BFD metoda se už ujala i v některých týmech NHL.

V metodě BFD je budoucnost broušení. Tuto metodu používá i stále více extraligových hráčů.

Další službou je PROFILOVÁNÍ nožů bruslí (runnerů). Profilování je vybroušení tvaru nože (kolébky) v dnešní dobe již nutná součást vybavení hokejisty. Při profilování používáme jak brusku BLADEMASTER Platinum PLA5VSV, tak i Prosharp AS 2001 ALLPRO-SC

Firmy BLADEMASTER & PROSHARP jsou kanadská & švédská firma zabývající se broušením bruslí již dlouhou řadu let. Hlavním cílem těchto firem je nabídnout zákazníkům vždy nejlepší produkty a servis, které splní a překročí jejich očekávání.

Naše Brusky

PROSHARP AS 2001 ALLPRO-SC, BLADEMASTER Legend, BLADEMASTER Platinum